مشاهده / بستن موضوعات

جنایت بر میت

دسته بندی: حقوق
13191 بازدید

تحقیق جنایت بر میت

آدمي در کدام هنگام مرده محسوب مي شود؟ در اين مورد نظرات مختلفي ارائه شده است. در مورد سوال اول بطور مختصر اين اشاره را بکنيم که قبل از دميده شدن روح خود جسم داراي زندگي انساني به معني اخص کلمه نمي باشد. در اين مرحله براي اوديه مستقر شده است، ولي بعد از دميده شدن روح همانند يک انسان کامل با او رفتار مي‌شود، و اگر بعد از تولد بميرد و بر جسد او جنايتي واقع شود همانند يک انسان کامل با او رفتار مي‌شود. اما بحث اصلي ما بر روي مرگ افراد است نه تولد آنها، همچنانکه در تعيين شروع حيات انسان نظراتي گوناگون ارائه شده در تعيين معياري که بتواند مرگ و پايان زندگي را معين نمايد نيز اتفاق نظر وجود ندارد. تشخيص اينکه فرد در لحظه وقوع جنايت بر روي او داراي چه حالتي بوده است از لحاظ ميزان مسئوليت و واکنش جزايي اهميت زيادي دارد.

 

 

73صفحه فونت 14 فایل ورد منابع فارسی دارد قیمت:11500 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

 


انواع تخلفات و مجازاتهای انتظامی سردفتران و دفترياران

دسته بندی: حقوق
2266 بازدید

انواع تخلفات و مجازاتهای انتظامی سردفتران و دفترياران

همان گونه كه از عنوان انتخابي نوشتة حاضر بر مي آيد ، تنظيم و ارائة اين رساله بر مبناي تحليل و بررسي انواع تخلفات و به تبع آن انواع مجازاتهاي انتظامي سردفتران و دفترياران مي باشد .

 

- انواع مسئوليتها در دفاتر اسناد رسمي :

بطوريكه از امعان نظر در قوانين مختلف خصوصاً قانون ثبت اسناد و املاك و قانون دفاتر اسناد رسمي و قانون مجازات اسلامي و پاره اي قوانين و مقررات ديگر بر‌مي‌آيد، حرفة مذكور را مي توان در مواجهه با سه نوع كلي از انواع مسئوليتها دانست كه به قرار زير عبارتند از :

1-مسئوليت انتظامي و اداري

2-مسئوليت كيفري

3-مسئوليت مدني

با اين توضيح كه نظر به خصوصيات حرفة سردفتري و دفترياري و به تناسب تخلف يا جرم ارتكابي ممكن است يكي از عناوين مسئوليتهاي پيش گفته يا دو عنوان و يا بعضاً هر سه عنوان مذكور همزمان و بواسطة ارتكاب فعل واحد ، متوجه سردفتر يا دفتريار باشد كه ذيلاً به شرح مختصري از اين عناوين مي پردازيم .

 

94 صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد+ فهرست و پاورقی قیمت:19500تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

 


رابطه معماری با موسیقی

دسته بندی: معماری
12215 بازدید

رابطه معماری با موسیقی

 

    مقايسه سرزمين‌هاي معماري و موسيقي كه موضوع مورد بحث اين تحقيق مي‌باشد، بدون گذر از مراحل روند آفرينش اين دو هنر ارزشمند كاري بس دشوار مي‌نمايد. در اين گذر زماني سخن از آفرينش مفاهيم و معاني معماري و موسيقي به ميان مي‌آيد كه همچون موجي عظيم، چنگ در عميق‌ترين لايه‌هاي درياي دل انسان مي‌اندازد و امكاناتي به ميان مي‌آيد كه آفرينندگان معماري و موسيقي به مدد آنها به شكل دادن به مفاهيم اثرشان مي‌پردازند و آن مفاهيم معنوي را به كالبد مادي در‌مي‌آورند كه اين ابزارها و امكانات چيزي نيست جز مباني آفرينش كالبدي اين دو هنر. مقايسه اين مباني با توجه به مفهوم كاربردي آن‌ها گامي است كوچك كه نويسنده مقاله در جهت بازشناسي روند آفرينش كالبدي اين دو هنر برداشته و اميدوار است كه توانسته باشد ابزاري سودمند براي پژوهش در اين دو سرزمين پهناور هنري در اختيار علاقه‌مندان قرار دهد. براي مقايسه پايه‌ها و بنيان‌هاي آفرينش كالبدي معماري و موسيقي، سه موضوع زير را دنبال مي‌كنيم:

اول- جوهره كالبدي،

دوم- ابزارهاي ارزيابي جوهره كالبدي،

سوم- تبديل جوهره به كالبد دربرگيرنده ايده و گسترش آن.

 

110 صفحه فونت 15 فایل ورد منابع فارسی دارد  قیمت:19000تومان

  

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 


معماری مدرن

دسته بندی: معماری
13459 بازدید

 

معماری مدرن متاخر

 

 

دوره معماری مدرن متاخر را میتوان بعد جنگ جهانی دوم تااوایل دهه هفتاد محسوب کرد. دراین زمان بسیاری از معماران بزرگ دوران معماری اولیه ومتعالی همچون رایت , لوکوربوزیه,گروپیوس,میس زنده بودند. انها کماکان فعال بوده و نقش بسزایی در شکل گیری معماری اوانگارد داشتند.

 

رایت در این دوره همچنان به عنوان معروف ترین ومهمترین معمار امریکا شناخته می شدو پیروان بسیاری در اروپا وامریکا داشت.اوتنها معماری است که در هر سه دوره معماری مدرن ساختمان هایی با شهرت جهانی ساخته است

 

45 اسلاید فونت 14 فایل پاورپوینت منابع فارسی دارد+ عکس قیمت:8500تومان

  

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 

 


اسطوره سیاوش پیشینه تاریخی و گسترش آن در فرهنگ ایران

دسته بندی: ادبیات, تاریخ, هنر
2324 بازدید

اسطوره سیاوش  پیشینه تاریخی و گسترش آن در فرهنگ ایران

پيشگفتار بررسي مسائل اساطيري از جمله موضوعات بسيار مهم است در فرهنگ و ادب هركشوري، به ويژه در فرهنگ و ادب ايران. در اين قسمت اسطورة سياوش فوق العاده جلوه‌گر است. با توجه به اين كه اين اسطوره در شاهنامه توسط فردوسي بيان شده، قبل از او هم مطرح بوده است. بنابراين، اسطورة سياوش از جمله موضوعاتی است كه همة افراد، اعم از عوام و خواص، به آن توجه ويژه دارند. يك اسطوره فقط اسطوره نيست، بلكه مباني و پايه‌هايي دارد كه در طول زمان شاخ و برگهايي به آن داده‌اند، ولي بي‌ريشه نيست و ديده‌ايم كه برخي از اسطوره‌ها در اثر كاوش و تحقيق باستان شناسان و محققان تبديل به تاريخ شده‌اند، همچون باغ اِرَم. بنابراين درست است كه داستان سياوش اسطوره است، ولي معلوم نيست كه يك شخصيت تاريخي نشود. پس بايد محققان و باستان شناسان ريشه‌هاي اسطوره‌ها را از زير خاكستر بيرون بكشند، چرا كه اسطوره‌ها در دنيا تاريخ ممتد دارند. داستان راستگويي، پاكدامني، تعهد به پيمان، مظلوميت، خسته جاني و شهادت ناجوانمردانة سياوش از پيش از اسلام، در باورهاي مهري و پس از اسلام تا امروز، در فرهنگ و ادب ايران تأثير گذاشته است و اين اسطوره نزد ايراني هنرمند و نژاده، جايگاهي بس بزرگ يافته است. ايراني تنها قومي است كه بت پرست نبوده، كه اين باور را بارها در گسترة تاريخ نشان داده است و به گمان برخي كه مي‌گويند ايرانيان آتش پرستند، بايد گفت كه آنها آتش را نمي‌پرستيدند، بلكه در نزد آنان، آتش جنبة تقدّس داشته است و هماره از آن محافظت مي‌كردند، تا جايي كه براي اثبات راست گفتاري خود، سوگند به آتش مي‌خوردند، آنچه اسلام نيز آن را از پاك كننده‌ها دانسته و يكي از باورهاي آيين مهر نيز است. و ديگر اين كه ايراني عهد شكن نبوده و حتي پيمان شكني نسبت به دشمن را دور از جوانمردي مي‌دانسته و با اسير مدارا مي‌كرده، كه اين وفاي به عهد و پيمان را در داستان سياوش داريم كه وي به خاطر پيماني كه با دشمن بسته بود از پدر خويش دوری مي‌كند و به دشمن پناه مي‌برد و در نهايت، ناجوانمردانه كشته مي‌شود و همين طور به وَرِ آتش در اين اسطوره برمي‌خوريم. و ديگر اين كه تمام قهرمانان شاهنامه هماره براي دستيابي به نام و از بين بردن ننگ، نبرد كرده‌اند. سياوش چه آن زمان كه نماد خداي گياهي بود و چه زماني كه به عنوان شاه و پهلوان در شاهنامه ظاهر شد، همواره مورد احترام و تقدّس بوده است و بازتاب اين تأثير را به شكل تعزيه، در آثار به دست آمده از مراسم سياوشان در پيش از اسلام ديده‌ايم. حتي هنوز در برخي از مناطق ايران مانند شيراز، يزد، كردستان، كرمانشاه، تبريز، ميانه و ... اين مراسم، برگزار مي‌گردد. پس از اسلام نيز اين اسطوره جاي خود را به شخصيتي مذهبي، يعني امام حسين (ع) مي‌دهد و در تعزيه‌ها به جاي شبرنگ سياوش، ذوالجناح مطرح مي‌شود و مويه و زاري، سينه‌زني، افراشتن عَلَم و كُتَل و نخلبندي، مختص عزاداري سالار شهيدان مي‌گردد.

 

217صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد فهرست و پاورقی قیمت:16500تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

  


بررسی زيبايی شناسی مفرغ های لرستان

دسته بندی: هنر
13575 بازدید

بررسی زيبايی شناسی مفرغ های لرستان

 

در اين سه فصل تلاش بر اين بوده که نقوش مورد استفاده در مفرغ هاي فلزي‌اي که کاربردي بوده، مورد بررسي قرار گيرد. در بين اين مفرغ ها وسايلي کاربرد تزئيني دارد که در اکثر موارد شاهد نقش و نگارهاي مختلف هستيم. درون هر يک از اين نقوش رمز ها و نشانه هايي موجود است که دراين سه فصل به برخي از آنها اشاره شده است. اين رمز و نشانه‌ها که همه آنها از طبيعت اقتباس شده‌اند مهمترين منبع ما براي دستيابي به نحوة زندگي و شيوة تفکر، عادات، علايق و سليقه مردمان اين محدودة کهن (لرستان) است. در فصل ؟؟؟ گذشتة باستاني مناطق لر نشين و همچنين جغرافياي تاريخي اين مناطق بررسي شده و اين بدان جهت است که دانستن قدمت عجيب و غريب اين ناحيه به لحاظ حضور انسانها و شکل گيري زندگي جمعي در آنجا بي ارتباط به درک و فهم اين نقوش نيست. درفصل دوم تعدادي از اين مجسمه ها و نقوش بررسي شده است که در ميان آنها مقداري مجسمه حيواني، طلسم و ادوات جنگي مزين به نقوش بر جسته ديده مي شود.

 

58صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد قیمت:9000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

 


بررسی زبان در آثار نمايشی مرحوم علی حاتمی

دسته بندی: ادبیات
2480 بازدید

بررسي زبان در آثار نمايشي مرحوم علي حاتمي

باغ هميشه گل خواهد داشت ، در نبودن اين گل ، گل ديگري هست ، همانطور كه تو نخواهي بود و آدمهاي ديگري خواهند آمد ، اينكه ما نباشيم چه تأسفي دارد ، حرف ، حرف بودن است ، روز ، روز توست ، طلسم به نام توست ، مي شود طلسم را شكست ، مي شود طلسم را شكست . « علي حاتمي » در اغلب كتاب ها و پايان نامه ها ديده ام كه مقدمه اي مي گذارند بنابراين نوشتن را با قسمتي از ديالوگ ماهيگير در نمايشنامه ي حرير و ماهيگير مرحوم علي حاتمي آغاز كردم تا مقدمه ي اين رساله كه شايد تمام انديشه چهار سال تحصيلم در آن است لبريز است ياد او باشد . حاتمي با وجود تمام بودنش ناتمام رفت ، او نماند همانند نمايشنامه هايش . مرگ او نيستي او نيست . مرگ او آغاز تولديست . او رفت اما فيلمهايش ماندند و به حيات خود ادامه دادند . حاتمي هنرمند نامدار ايراني بود . هنرمندي كه نزديك به سه دهه شاهد حضور كم و بيش پيوسته او در صحنه هاي نمايش بوديم او را به واسطه فيلم ها و سريالهايش مي شناسند .

 

224صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد فهرست و پاورقی قیمت:22400تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 


بررسی گردشگری استان آذربایجان شرقی

2901 بازدید

 

پایان نامه جهانگردی آذربایجان شرقی (تبریز)

جهانگردی  Tourism  عبارت  از فعالیتهای  افرادی  كه برای استراحت، كار و دیگر  دلایل  به خارج  از محیط  خویش  سفر كرده و حداكثر  برای یكسال  متوالی  در آنجا اقامت  می كنند.

1-1) اشکال جهانگردی:

در مورد  هر كشور  مشخص اشكال  زیر از جهانگردی را می توان از هم  متمایز  ساخت:

الف)  جهانگردی  بومی:  افراد مقیم یك منطقه كه تنها در داخل  همان منطقه  سفر می كنند. (domestic tourism)

ب) جهانگردی  دورن مرزی : افراد غیر  مقیم یك منطقه که در همان  منطقه سفر  می كنند. (inbound  tourism)

ج‌)  جهانگردی  برون مرزی  :  افراد مقیم  یك منطقه  كه به منطقه ای دیگر سفر  می كنند. ( outbound tourism)

د) جهانگردان  داخلی:  جهانگردی  بومی  ودرون مرزی را در بر می گیرد (internal  touism)

 

 

 

 120 صفحه فونت 14 فایل ورد منابع  و پاورقی دارد  قیمت: 19000تومان

 

 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

 

انجام کلیه کارهای تحقیقاتی و پایان نامه گردشگری و جهانگردی و هتلداری با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

 

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 

 

 

 


توریست و تأثیر آن بر امنیت ملی

3949 بازدید

 

توریست و تأثیر آن بر امنیت ملی

 

درتحقيق حاضر سعي شده با توجه به بحث امنيت ملي كه به عنوان يكي از مهمترين مسائل موجود در يك كشور مي باشد به مسأله توريست كه تأثير بر امنيت ملي دارد، پرداخته شود كه روش موجود كتابخانه اي مي باشد.

تحقيق داراي 5 فصل مي باشد كه در فصل اول به بيان مسأله، اهميت و اهداف پژوهش پرداخته شده ضمناً سؤالات پاسخ داده شده در پژوهش و تعاريف و اصطلاحاتي كه رد تحقيق ارائه گرديده بيان شده است.

در فصل دوم به بررسي پيشينه موضوع، در فصل سوم به بيان روش تحقيق پرداخته شده است.

در فصل چهارم به توصيف و تحليل يافته ها در 8 بخش (انگيزه هاي جهانگردي و انواع جهانگرد- حقوق و تكاليف جهانگردان غير مسلمان در كشور- اثرات جهانگردي و حضور توريست در كشور- امنيت و تأثير جهانگردي بر آن- عوامل مهم در رونق جهانگردي- روش جاري و تخلفاتي كه عليه و توسط توريست در كشور انجام مي شود- آمار مربوط به توريست ها و علل عقب ماندگي صنعت توريسم در كشور) پرداخته شده است.

در فصل پنجم نتايج تحقيق و سپس پيشنهادات ارائه گرديده است

 

84صفحه فونت 17 فایل ورد  قیمت:9400تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 

 


مقایسۀ اثر تصویرسازی توجه درونی و بیرونی بر اجرا و یادگیری تمرینات ورزشی

دسته بندی: تربیت بدنی
3006 بازدید


مقایسۀ اثر تصویرسازی توجه درونی و بیرونی بر اجرا و یادگیری تمرینات ورزشی

 

امروزه ورزش بخشی از زندگی مردم است. رقابت شدید برای بالارفتن از سکوهای افتخار و کسب مدال­های رنگارنگ مسابقات جهانی و المپیک و بهره­گیری از اثرات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی این افتخارات موجب شده است که دولت­ها و جوامع به­طور گسترده­ای برای تربیت­ و آماده­سازی قهرمانان سرمایه­گذاری کنند. همراه با افزایش توجّه به ورزش قهرمانی، علوم ورزشی نیز به­کمک ورزشکاران آمده تا راه­های بهبود اجرا و ربودن گوی سبقت از دیگران را برای آن­ها هموارتر کند. یکی از زمینه­های علوم ورزشی که در سال­های اخیر موجب ارتقای کیفیّت اجرای ورزشکاران و ثبت رکوردهای بهتر و برتری آن­ها در رقابت­های ورزشی شده است، علم روان­شناسی[1] است. روان­شناسی ورزش از یافته­های روان­شناسی برای مطالعۀ رفتار حرکتی استفاده می­کند و به یادگیری و اجرای حرکتی و اجرا توجّه دارد و عوامل روان­شناختی مؤثر بر یادگیری و اجرای مهارت­های حرکتی را بررسی می­کند (عبدلی، 1384). به­عبارت دیگر روان­شناسی ­ورزش یعنی به­کار بردن نظریه­های روان­شناسی در زمینه­های مختلف ورزش مانند مربی­گری و آموزش، تا از تکنیک­های ارزیابی روان­شناسی و راهبردهای مداخله­ای برای کمک به افراد جهت نیل به اجرای برتر استفاده کند و به دلیل این­که با تجزیه و تحلیل رفتار انسان در رشته­های مختلف ورزشی در ارتباط است، بر جنبه­های ذهنی اجرا متمرکز می­شود. برنامۀ تمرین مهارت­های روانی متوجّه همین هدف است. یادگیری کنترل انرژی روانی، تنظیم فشارهای روانی، مهارت­های توجّه[2]و تدوین اهداف واقعی و در عین ­حال رقابتی، نه­تنها در ورزش، بلکه در هر کوششی که برای رسیدن به موفقیّت صورت می­گیرد، از مهارت­های مفید به­شمار می­روند (عبدلی، 1384). امروزه در سطح بالای رقابتی، به­دلیل برابر بودن سطح مهارت ورزشکاران، در نتیجه ورزشکاران به چیزی فراتر از تمرینات فشرده و تلاش­های مستمر نیاز دارند که یکی­از آن­ها آمادگی روانی می­باشد. مربیان در تمام سطوح از مهارت­های روان­شناختی، مانند کنترل هیجان، تصویرسازی ذهنی[3]، هدف­چینی، بازداری تفّکر، توجّه و تمرکز و افزایش اعتماد به­نفس کمک می­گیرند تا ورزشکاران را در اجرای بهتر یاری دهند.

 

 

 

 

92صفحه فونت 14 فایل ورد منابع بصورت پاورقی قیمت:15000تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 
تماس با ما
کد تماس با ما