مشاهده / بستن موضوعات

بررسی ارتباط بین مدرنیته و اکسپرسیونیسم در هنر آثار نقاشان معاصر

دسته بندی: هنر
3465 بازدید

چكيده
هنرمند تنها درصورتي مجاز به استفاده از كلمات خواهد بود كه هدفش مطرح كردن ديدگاه جديدي باشد. درواقع براي رها كردن ذهن مخاطب از نگرشهاي آگاهانه ذهن و اهميت و تاٌٌثيري كه بر محتوا دارد. مطرح كردن يك ديدگاه جديد است كه مرا به حرف زدن وامي دارد. اما اين مسئله ممكن است باعث شود من تنها گرايشات خود را دنبال كنم ،بدون درنظر گرفتن اين امر كه شما بيشتر با محتوا آشنا هستيد تا با فرم. به همين دليل درباره فرم هم مطالبي را مطرح مي كنم و سعي مي كنم ديدي كلي از كارگاه يك نقاش ارائه دهم و براين باورم كه نهايتاً به درك متقابل دست خواهيم يافت. زماني كه درك متقابل امكان پذير باشد و هنرمند ديگر بعنوان انساني متفاوت از ديگران درنظر گرفته نشود و او را نيز انساني بدانيم كه همانند ديگران ناخواسته به اين دنياي متنوع پرتاب شده و تنها تفاوتش با ديگران در اين است كه او توانسته با استعداد خاص خود به مهارت زندگي دست يابد و از ديگراني كه وسيله اي براي ابراز خلاقيت خود از طريق هنر ندارند خوشحال تر است، مي توانيم به درك متقابل دست يابيم.
اين امتياز كوچك و به ظاهر بي اهميت بايد به هنرمند داده شود. او در مسائل ديگر بقدر كافي مشكلات دارد. مي توانيم در اينجا ازيك تشبيه كمك بگيريم، تشبيه هنر به درخت.
هنرمند اين جهان را بررسي كرده و به گمان ما، به آرامي راه خود را در آن يافته است. حس شهودي وي به جريان تصورات و تجربيات او نظم بخشيده است. اين حس شهودي موجود در طبيعت و زندگي واين آرايش بالنده را من به ريشه درخت تشبيه مي كنم. از ريشه است كه انرژي همانند شيره درخت، در هنرمند جريان مي يابد و به چشمانش مي رسد.بنابراين او حكم تنه درخت را دارد.
خسته و منقلب از فشار جريان او تنها ديده هايش را در اثرش پياده مي كند. تاج درخت در زمان و مكان گسترش مي يابد، اثر هنرمند نيز دقيقاً چنين حالتي دارد.
آنچه هنر به اصطلاح فضايي در ابراز آن موفق بوده و حتي هنر موسيقي كه محدود به زمان است از طريق هماهنگي چند صدايي به آن دست يافته، اين پديده ابعاد گوناگون كه همزمان هنر را به اوج مي رسانند ،متاٌسٌفانه هنوز هيچ جايگاهي در دنياي كلمات ندارد. در اين شيوه بيان،انتقال ابعاد مختلف ناگزير بصورت خارجي صورت مي گيرد.
كليد واژه:هنر،مدرنيته،پست مدرنيسم،مكاتب هنري،اكسپرسيونيسم
85صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد +تصاویر قیمت 29000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

انجام پروپوزال و پایان نامه هنر و نقاشی در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693


ارتباط تغذیه با دیالیز

دسته بندی: پزشکی
12141 بازدید

چکیده
در این پایان نامه با فرآیند دیالیز، تغذیه و رژیم غذایی و رابطه این 2 با هم آشنا می شویم. این پایان نامه در 6 فصل انجام شده است. در فصل اول مسائل مقدماتی درباره دیالیز و تاریخچه آن ارائه می شود. در فصل 2 با آناتومی کلیه ها و بیماریهای کلیوی آشنا می شویم. در ادامه، در فصل 3 دیالیز و انواع آن را بصورت مفصل معرفی کرده و توضیح می دهیم. در فصل چهارم رژیم غذایی مناسب برای بیماران دیالیزی را بررسی می کنیم. در فصل 5 با دستگاه دیالیز آشنا می شویم و در پایان در فصل 6 گزارش یک کار تحقیقاتی عملی در زمینه بیماران دیالیزی را ارائه می کنیم.
کلمات کلیدی: دیالیز، کلیه، تغذیه، رژیم غذایی، همودیالیز

 

97صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع و تصاویر دارد قیمت 19500 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 


پایان نامه پرتو درمانی (رادیو تراپی)

دسته بندی: پزشکی
12607 بازدید

پرتودرماني به روش تله تراپي از شيوه هاي درماني است كه از ديرباز براي درمان و كنترل تومورهاي سرطاني مورداستفاده قرار گرفته است . در اين تكنيك منبع توليد پرتوها در خارج از بدن است و پرتو با طراحي مناسبي بر روي ناحيه درمان متمركز می شود . از آنجا كه در ضمن درمان سلولهاي بدخيم، بافتهاي سالم پيرامون آنها نيز در مسيرباريكه تابش و دچار پرتوگيري ناخواسته مي باشند، لذا در انجام راديوتراپي و طراحي درمان آن، تجمع دز در حجم هدف بصورت يكنواخت و به ميزان دز كشنده تعيين شده و از طرف ديگر به حداقل رساندن دز تابشي بافتهاي سالم و همچنين كاهش دز بافتهاي حساس به كمتر از يك ميزان آستانه مد نظر است.1و2

رادیوتراپی ( پرتودرمانی) استفاده از پرتوهای یونساز برای از بین بردن یا کوچک کردن بافت های سرطانی است. در این روش در اثر آسیب DNA، سلول های ناحیه سرطان که بافت هدف نامیده می شوند تخریب و ادامه رشد و تقسیم آن غیر ممکن می شود.
برای درمان سرطان بیش از 100 سال است که از پرتو درمانی استفاده می شود]1[. هدف از پرتودرمانی از بین بردن بیشترین سلول های سرطانی با حداقل آسیب به بافت های سالم است. هدف از درمان، تخریب کامل تومور،کوچک کردن تومور یا کاهش علائم آن است. در هر بیمار طراحی درمان برای محافظت بافت های سالم تا حد امکان انجام می شود.
رادیوتراپی به تنهایی یا در ترکیب با شیمی درمانی و جراحی به عنوان درمانی مؤثر برای انواع سرطان های بدخیم می باشد و تقریباً 50 تا 60 درصد بیماران مبتلا به سرطان از یکی ازاین روش ها استفاده می کنند ]2[. با این وجود این نوع درمان با عوارض جانبی در بیماران همراه می باشد مانند: تهوع، بی اشتهایی، خستگی،کاهش وزن، ریزش موو...
شدت و احتمال رخداد عوارض جانبی رادیوتراپی بر اساس محل تحت درمان، طول درمان ،دز تشعشع ، حجم درمان بطور کلی متفاوت است و منجر به عوامل زودرس یا دیررس می شود.
با توجه به شیوع سرطان های سرو گردن و جراحی های وسیع در این نواحی ،درمان های تکمیلی در این بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رادیوتراپی یکی از درمان های موثر برای این بیماران است.

 

57صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 16000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 


مجموعه امنیتی منطقه ای باری بوزان و ارتباط آن با کشورهای حاشیه خلیج فارس و عضو پیمان شانگهای

دسته بندی: علوم سیاسی
2260 بازدید

چکیده
نگاهی به چهارچوب همکاری‌های سازمان همکاری شانگهای در سال‌های اخیر، نشان می‌دهد این سازمان در اغلب نشست‌های خود، در کنار مباحث امنیتی، توجه ویژه‌ای به همکاری‌های اقتصادی داشته است و به طور وضوح مقامات این کشورها نیز از اهتمام خاص به حفظ و ارتقای همکاری‌های اقتصادی در چهارچوب شانگهای سخن گفته‌اند. البته با نگاه کلی به سازمان همکاری شانگهای می‌توان گفت، کشورهای عضو و ناظر این سازمان از توانایی‌های بالقوه وسیعی برخوردار می‌باشند، با این وجود با توجه به الگوهای موجود همکاری‌های اقتصادی، سئوال این جاست که آیا سازمان همکاری شانگهای که با اهداف سیاسی ـ امنیتی تشکیل شده، از مؤلفه‌های لازم برای یک سازمان اقتصادی ـ سیاسی برخوردار است؟ به نظر می‌رسد حداقل یک حلقه ارتباطی بین اهداف سیاسی و امنیتی و همکاری‌های اقتصادی در این سازمان وجود دارد، که بیشتر مورد بهره برداری بانیان اصلی شانگهای یعنی روسیه و چین قرار می‌گیرد.
کلیدواژه‌ها: سازمان همکاری شانگهای،خلیج فارس، مجموعه امنیتی منطقه ای، باری بوزان .84صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 22000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

انجام پروپوزال و پایان نامه علوم سیاسی در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693


اصول حاکم بر داوری تجاری

دسته بندی: حقوق
11199 بازدید

مطالب این تحقیق عمدتاً در سه بخش خواهد بود.بخش اول که تحت عنوان کلیات خواهد بود، کلا به معرفی داور می پردازد.برای رسیدن هر چه بهتر به این هدف یعنی شناساندن داوری به خوانندگان، به بیان تاریخچه، مفهوم و انگیزه مراجعه به داوری (که به نوعی فایده آن نیز خواهد بود) اقدام و سپس انواع داوری با معیارهای گوناگون تقسیم و منابع فعلی موجود در خصوص داوری چه داخلی چه بین المللی را بیان می داریم.ولی بخش های بعدی بررسی جریانات یک داوری از توافق افراد بر این امر تا مرحله ی قبل از اجرای حکم خواهد بود که ضمن بررسی این موارد به عنوان اعتبار قرارداد داوری، آیین رسیدگی و حقوقی که داور بر اساس آن رأی می دهد، اشاره ای کوتاه به رویه های جهانی در این خصوص خواهیم داشت و میزان تطبیق حقوق ایران مخصوصا در زمینه های داوری های بین المللی با حقوق و رویه ی سایر کشورها بررسی و خلأهای موجود را اعلام و پیشنهادات مناسب را به قوّه ی مقنّنه ارائه خواهیم داشت.و سعی خواهیم نمود مسائل مربوط به داوری را پاسخگو بوده و تفاسیر مناسبی ارائه دهیم.
بخش اول این تحقیق همانطور که قبلاً بیان داشتیم پیرامون مسائل معرفی داوری است.بسیار مفصّل بوده و قابل استفاده برای عموم می باشد.چون هدف از آن ایجاد انگیزه در افراد و شناساندن این نهاد به آنهاست.ولی در بخش های بعدی به مسائل حاشیه ای کمتر پرداخته و سعی شده است بسیار تخصّصی به مسائل داوری نگریسته شود و مسائل و نقاط کور آن مطرح و بیشتر در خصوص ابهامات موجود برّرسی به عمل آید و پاسخ مناسب نیز ارائه گردد.لذا به بیان مطالب واضحی در خصوص داوری که در اکثر کتب آیین دادرسی مدنی آمده است و جای بحثی نیز ندارد نپرداختیم به همین دلیل ممکن است مطالب بخش های اخیر از مطالب بخش اوّل خلاصه تر به نظر برسد.

 

158صفحه فایل ورد (قابل ویرایش Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد قیمت 59000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

انجام پروپوزال و پایان نامه حقوق در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 


تابعیت شرکتهای تجاری

دسته بندی: حقوق
11591 بازدید

اينكه شركت تجاري،‏ مانند اشخاص حقيقي مي تواند داراي تابعيت باشد،‏ امري نيست كه هميشه مورد قبول قرار گرفته يا آنجا كه قبول شده است،‏ مفهومي يكسان داشته باشد. اولين باري كه در سال 1959 اين مسأله در فرانسه و در "دادگاه تعارضات" مطرح شد،‏ تعيين تابعيت شركت امري موردي تلقي شد كه دادگاه رسيدگي كننده مي‌تواند با معيارهاي مورد قبول خود به انجام آن مبادرت كند. از آن زمان تاكنون نيز در مورد مفهوم و نحوه تعيين تابعيت شركت ها بحث و جدل هاي فراوان در گرفته است،‏ چه در حقوق داخلي كشورها و چه در حقوق بين الملل. موضوع اين مقاله بررسي اين مجادلات است و اينكه،‏ امروزه در حقوق تطبيقي و حقوق بين الملل،‏ تابعيت شركت به چه مفهومي است و چه معيارهايي براي تعيين آن به كار رفته مي شود.
کلیدواژه‌ها :
وضعيت بيگانگان ، اقامتگاه شركت تجاري ، تابعيت شركت تجاري ، قانون حاكم بر شركت تجاري ، شخصيت حقوقي

 

 

36صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد قیمت 15000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

انجام پروپوزال و پایان نامه علوم سیاسی در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 


بررسی حقوق شاکی و دادرسی عادلانه با تاکید بر ملاحضات فقهی

دسته بندی: حقوق
2311 بازدید

در اندیشه سیاسی مدرن، وظیفه دولت ها صیانت از حقوق مردم عنوان شده است. بنابراین دولت ها در مقام ایفای رسالت خود ناگزیر هستند تا حقوق شهروندان شان را با لباس قانون بیارایند و به مردم خود و جامعه جهانی که دغدغه حقوق بشر دارد عرضه نمایند تا دولتی حق مدار شناخته شوند و موقعیت خود و ملتشان را در نزد جهانیان ارتقاء بخشند. بنابراین در تئوری های جدید حقوقی- سیاسی، حقوق شهروندی مفهوم عام و گسترده ای یافته است و شامل هر اقدام و عملی می گردد که سبب حفظ، اعتلا و آرامش روحی و جسمی اشخاص می شود.
فرهیختگان دنیا و عدّه بی شماری از جهانیان اعتقاد دارند حتی در نبود قانون، وجود و نفوذ این حقوق غیرقابل انکار است و بدین جهت خود را موظف به رعایت آنها می دانند و سایرین را هم به محترم شمردن این حقوق تشویق می نمایند.» اما موضوع حقوق شهروندی قرنها پیش و در مفاهیم دین مبین اسلام به طور مفصل مطرح شده است . در کشور مانیز به موضوع حقوق شهروندی توجه و عنایت زیادی به عمل امده است. بخش عمده ای از این مقوله را می توان در خاستگاه حقوق مدنی و کیفری کشورمان در مفاهیم غنی دین اسلام جستجو نمود. با توجه به اینکه در سیره و روش زندگانی و حکومت داری ائمه اطهار موارد زیادی از حفظ و مراقبت از حقوق شهروندی به چشم می خورد و سفارشات و توصیه های متعددی برای اهمیت قایل شدن به مسئله حقوق شهروندی به عمل امده است،بر همین اساس در این رساله محقق قصد دارد تا به بررسی حقوق شهروندی در قوانین مدنی و آیین دادرسی کیفری با ملاحظات فقهی بپردازد

 

63صفحه فایل ورد (قابل ویرایش Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد قیمت 32000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

انجام پروپوزال و پایان نامه حقوق در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 


پایان نامه اقتصاد مقاومتی

دسته بندی: اقتصاد
13840 بازدید

عدالت اساسيترين مفهوم در حقوق انساني است و اين مفهوم يكي از عالي ترين مفاهيم زندگي بشري و فضيلت اوليه و اساسي است، تا حدي كه انسان ها ممكن است در مورد آزدي، رفاه و حتي برابري شك نمايند لكن نمي توانند به عدالت يا بي عدالتي به مفهوم عام آن اعتراف نكنند.رشد اقتصادي تضمين كننده عدالت اجتماعي است و بدون رشد اقتصادي عدالت حاصل نمي شود. همچنين با رشد اقتصادي به طور خود بخودي عدالت حاصل نمي شود و رويكرد رشد همراه عدالت اجتماعي به شرط اجراي درست آن براي كشور،مطلوب است.اين رويكرد در زماني كه ايران تحت سيطره تحريم هاي اقتصادي به نبرد اقتصادي مشغول شده بايد از سياستي پيروزمند بهره گيرد كه از آن تحت عنوان اقتصاد مقاومتي مي توان ياد نمود.و چنان كه اقتصاد ايران در روزهاي پاياني بهمن ماه سال(1392)شاهد ابلاغ يكي از مهمترين اسناد كلان و تعيين كننده در اين زمينه بود. سياست هاي كلي اقتصادي موسوم به »اقتصاد مقاومتي« از طرف آيت اﷲ خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي بر اساس بند يكم اصل 110 قانون اساسي و پس از مشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام به رييسان هر سه قوه ابلاغ شد.
كاهش وابستگي به درآمدهاي حاصل از فروش نفت و گاز، ارتقاي شاخص هاي عدالت اجتماعي، افزايش توليد، اشتغال و بهره وري از جمله موارد مطرح شده در سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي است.
به دنبال اين ابلاغ ،»حسن روحاني« رييس جمهوري از يك سو در نامه يي به رهبري آمادگي دولت براي اجرايي كردن سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي و عمل بر اساس مفاد آن را اعلام كرد و از سوي ديگر در نامه يي به معاون اول خود دستورهاي 11 گانه يي را براي عملياتي كردن اين سياست ها ابلاغ كرد.
از زمان ابلاغ سياست هاي اقتصاد مقاومتي اين موضوع به يكي از مسايل مورد بحث و گفت و گو در محافل اقتصادي و رسانه يي كشور تبديل شده است و در مورد محتوا، بايدها و نبايدها و الزام هاي اجرايي شدن اين سياست ها، مسايل مختلفي از طرف كارشناسان مطرح شده است.كه محور هاي كلي اين سياست اقتصادي مبتني بر؛اصلاح ساختاري درنحوه اجراي سياست هاي پولي و مالي، خصوصي سازي ،بهره وري و بهبود فضاي كسب و كار،و... است كه در اين پزوهش نيز محور هاي اساسي مورد نظر را با استفاده از روش توصيفي و با استفاده از منابع كتابخانه اي(كتب،مجلات،فصلنامه ها و منابع معتبر اينترنتي)در5 فصل مورد بررسي قرار داده است.
كليد واژه ها: اقتصاد مقاومتي،اقتصاد ايران ،اسناد كلان ،شاخص هاي عدالت اجتماعي،افزايش توليد، سياست هاي كلي اقتصاد،اصلاح ساختار

 

 

140صفحه فایل ورد (قابل ویرایش Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد قیمت 42000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

انجام پروپوزال و پایان نامه حقوق در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 


رساله معماری مرکز تحقیقات نجوم

دسته بندی: معماری
13282 بازدید

نجوم از جمله علومی بوده است که از همان آغاز تمدن شهرنشینی ایران یعنی تمدنهای پیش از دو هزار قبل از میلاد منجمله عیلام و سایر تمدنهای اطراف آن نضج یافته است.
در این مدت طولانی تا این زمان همواره ایرانیان بنابر دلایلی مختلفی که در ادامه خواهد آمد توجه ویژه ای به علم نجوم داشته اند. که رصدخانه مراغه در واقع نمونه مهم آن است.
برای پی بردن به اهمیت مرکز علمی رصدخانه مراغه همین بس که بدانیم پایه گذاری رصدخانه مراغه به گونه یک بنیاد عظیم پژوهشی و آموزشی از قرن هفتم هجری و نقش مهم آن در گرد آوردن گروهی بزرگ از دانشمندان و دانش پژوهان و دانشجویان از یک سوو تمرکز دادن کتابها و مدارک و اسناد علمی معتبر در آن و فراهم ساختن موجبات پژوهش در جوی آرام و بهره مند از تمامی امکانات لازم و بالاخره عرضه ساختن بررسیها و کشفیات این بنیاد علمی در جهان آن روز موجبات آن فر اهم ساخت تا شهرت این مرکز علمی به بیشتر سرزمینها بپیچد و توجه بسیاری از سرزمین ها را به خود جلب نماید تا جائیکه بیشتر حکمرانان و محققان آرزو می کردند تا بتوانند نظیر چنین چیزی مرکزی را در سرزمین خویش بر پا سازند.
با عنایت به ضرورت معرفی این گذشته پر بار به نسل جوان امروزی تشویق و ترغیب آنان به ادامه راه گذشتگان، ونیز ایجاد مرکزی برای و رصد اجرام آسمانی، تحقیق و پژوهش، برگزاری همایش ها و کنفرانسهای علمی و پژوهشی و ایجاد یک مرکز مطالعات نجوم در شهر ترانزیتی چون ابهر که در مسیر اتصال سه قطب علمی غرب و شرق و جنوب کشور است ضروری می نماید.
در طراحی این مجموعه باید تاسیسات جنبی را طراحی کرد که می تواند گذشته تاریخی پرشکوه علم نجوم ایران را به بازدید کنند گان در سطح های مختلف و با دانستنی های متفاوت اطلاعات ارز نده ای را انتقال داد. با ایجاد این واحد ها برداشتی متفاوت برای همه بازدید کنند گان در زمینه های علوم ستاره شناسی کهن ایران و سير چگونگی آن بدست خواهد آمد – محققان و پژوهشگران نیز خواهند توانست با استفاده از امکانات فراهم آمده در این مجنمع علمی به کار پژوهشهای ارزنده ای در زمینه علم ستاره شناسی و رشد تکاملی آن بپردازند و بسیاری از نکات تاریک و ناشناخته را روشن کنند همچنین با ایجاد یک تالار کوچک کنفرانس و امکان برگزاری سمینارهای علمی و تبادل نظر در زمینه ستاره شناسی و تاریخ علم نجوم در ایران فراهم خواهد آمد.
با ایجاد یک پلانتاریم نیز موجبات آن فراهم خواهد گشت تا بازدید کنند گان از مجموعه بتوانند با مشاهده آن شناختی مطلوب از آسمان بدست آورند.
باشد که این خود موجب آن گردد تا شوق تحقیق در کارهای شتاره شناسی که پس از دورانهای شکوفایی گذشته. امروز از جانها بیرون رفته است دوباره در میان جوانان این مرز و بوم زنده شود.

 

101صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد+نقشه و تصاویر قیمت 19000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید


 


بررسی مكاتب حقوقی در سيستم های حقوقی رومی ژرمنی كامن لا و حقوق اسلامی

دسته بندی: حقوق
3883 بازدید

مشابهت نظامهاي حقوقي به يکديگر امر انکار ناپذيري است و قوانين و مقررات در کشورهاي گوناگون شباهت فراواني به يکديگر دارند . کساني که به خارج از مسافرت و در آنجا به خريد ، فروش ، اجاره هتل ، کرايه ماشين ، استفاده از اتوبوس و امثال آن مبادرت مي کنند ، تفاوت ماهوي بين اين قراردادها و قراردادهاي منعقده در کشورهاي خود نمي بينند . همين طور مسافران مزبور مي دانند که در کشور خارجي نيز دزدي جرم است ، عبور از چراغ قرمز تخلف است ، کسب مال از طريق کلاهبرداري و حيله موجب مسئوليت مي شود و از بين بردن اموال عمومي مجاز نيست . با وجود اين ، همانندي و مشابهت بين برخي از نظامهاي حقوقي به اندازه اي روشن و شفاف است که مي توان اين نظامها را متعلق به يک خانواده حقوقي بزرگ تر دانست.
طبقه بندي نظامهاي حقوقي در خانواده هاي حقوقي بزرگ تر يک فعاليت علمي و نظري براي مقاصد آموزشي و ايجاد نظم و انضباط در مطالعات حقوق تطبيقي است . در علوم ، طبقه بندي امر رايجي بوده و فوايد آن انکاناپذير است . براي نمونه ، دانشمندان علوم طبيعي گياهان يا جانوران را طبقه بندي مي کنند و اين طبيقه بندي به دانش آموزان کمک مي کند تا راحت تر بتوانند گونه هاي گوناگون گياهي يا حيواني را شناسايي و نسبت به مشخصه هاي عمومي آنها اطلاع پيدا کنند.
در اين صورت با آگاهي از اينکه يک گياه يا يک حيوان متعلق به کدام طبقه است ، مي توان نسبت به خصوصيات کلي آن اطلاع يافت . مثلاً با دانستن اينکه کانگورو جزء پستانداران است ، مي توانيم به خصوصيات کلي آن حيوان پي ببريم بدون آنکه به طور مشخص آن را مورد مطالعه قرار دهيم.

 

143صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 26000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

انجام پروپوزال و پایان نامه حقوق در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 
تماس با ما
کد تماس با ما