مطالعه و بررسی دلايل خوردگی در خطوط لوله حمل نفت

دسته بندی: متالوژی
2178 بازدید

چكيده :
نياز بررسي و تحقيق در زمينه خوردگي در خطوط لوله حمل نفت خام ما را بر اين داشت تا به بررسي كوتاه در اين زمينه بپردازيم ابتدا با مقدمه اي مختصر در مورد خطوط لوله و نقش آنها در چرخه تأمين سوخت مورد نياز .و حمل و نقل نفت و گاز و حجم عمليات انجام گرفته و توجيه اقتصادي بررسي هاي خوردگي و تحقيقات انجام گرفته در اين زمينه پرداختيم و سپس انواع خوردگي را مورد بررسي قرار داديم در يك فصل مجزا به بررسي انواع خوردگي در خطوط لوله پرداختيم.
در ادامه با بررسي انواع جنس هاي مورد استفاده در ساخت لوله هاي انتقال نفت خام و ترجمه قسمتي از استانداردها در اين زمينه اين پخش را تكميل نموديم. در پايان مورد عملي را كه در طي پروژه انجام داده شده بود. و يك مورد انهدام لوله نفت خام بود را آورديم كه مثال خوبي از يك مورد تحقيقي بود و روش و فرايند اين نوع تحقيقات را بيان مي كرد و تجربيات و اطلاعات خوبي در زمينه اين نوع پروژه ها را در بر دارد و مي توان در موارد مشابه از اين تجربيات استفاده كرد.
اين مورد يك حالت از خوردگي ميكروبي را نشان داد و ما با انجام مطالعات در اين زمينه روش هاي را براي پيشگيري ارائه نموديم.

 

 

320صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 32000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

 


پروژه جوشکاری

دسته بندی: متالوژی
11227 بازدید

پروژه کامل جوشکاری

اغلب فولادهاي تجاري رايج در گروه فولادهاي آستنيتي را مي‌توان به دو دسته وسيع فولادهاي كم كرم و پر كرم تقسيم كرد.
فولادهاي كم كرم معمولاً حاوي حداکثر %4 كروم، 12 الي %15 منگنز و مقاديري نيكل يا موليبدن مي‌باشند (جدول 2-3). اين فولادها عموماً براي بازسازي قطعات ساخته شده از جنس فولادهاي منگنزدار كه تحت ضربات سنگين قرار دارند (مانند سنگ شكن هاي ضربه اي) مورد استفاده قرار مي‌گيرند. فولادهاي آستنيتي پر كروم كه معمولاً حاوي 12 الي%17 كروم و در حدود %15 منگنز مي‌باشند، براي بازسازي و اتصال فولادهاي آستنيتي منگنزدار و فولادهاي كربني و كم آلياژ مورد استفاده قرار مي‌گيرند. به علاوه سختي فلزات جوش حاصله از اين مواد پر كننده به محض جوشكاري بيشتر از سختي فلزات جوش حاصله از فولادهاي آستنيتي كم كرم مي‌باشد

 

162صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع دارد بهمراه عکس ها قیمت 12000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

 
تماس با ما
کد تماس با ما