بررسی رابطه اختلالات خواب رانندگان با حوادث رانندگی

1816 بازدید

سالانه تعداد کثیری از رانندگان ، سرنشینان و سایراستفاده کنندگان از راه به علت اختلالات خواب رانندگان مصدوم و فوت می شوند و هزینه سنگینی در زمینه های مختلف به جامعه تحمیل میگردد تحقیق حاضر در جهت بررسی رابطه اختلالات خواب رانندگان با حوادث رانندگی در آزادراه کرج قزوین پرداخته و تلاش می کند ضمن شناختن عوامل موثر بر خواب و تعیین میزان اثر بخشی عوامل راه حل های علمی و تجربی در جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث رانندگی ارائه دهد . لذا با بررسی نظریات علمی 6 فرضیه تدوین شد که به روش پیمایشی و با طراحی 2 پرسشنامه محقق گردید که اعتبار و روایی آنها از طریق استخراج تئوریها ، ساخت مقیاس ها و تحلیل عوامل به دست آمده است

آمار نشان داده است خستگی رانندگان دارای اثرات منفی است و ناوگان مسافربری عمومی به ترتیب سواری کرایه ، مینی بوس و اتوبوس به دلیل نظارت پلیس راه بر ساعت کار راننده در بخش خواب آلودگی راننده از تصادفات کمتری نسبت به ناوگان حمل بار و سواری های شخصی برخوردار بوده است68 % از تصادفات ناشی از خواب آلودگی رانندگان آزادراه کرج قزوین در سال 1388 مابین ساعت 2 بامداد تا ساعت 6 صبح حادث شده است

تنها 20% از رانندگان حمل مسافر و 18% از رانندگان حمل بار در سفرهای خود دچارخستگی و خواب آلودگی نشده اند .که این آمار بسیار نگران کننده برای حمل و نقل کشور محسوب می گردد

از 6 فرضیه ارائه شده ، 5 نظریه مورد قبول گروههای تحقیق قرار گرفت و یکی از فرضیه ها تایید نگردید و رد شد

از جمله پیشنهادات تحقیق برای کاهش خواب آلودگی رانندگان استفاده از وجود روانپزشکان و پزشکان اختلالات خواب با نرخ ویزیت ارزان یا مجانی در پایانه های حمل مسافر و بار   و همچنین ساخت استراحتگاههای بین راهی ، مجهز به محل خواب مناسب ، سرویس بهداشتی تمیز و .......... خصوصا در اواسط و انتهای مسیر سفر می توان علاوه بر شادابی رانندگان ،آنان را راغب به استراحت مقطعی در آن محل نمود . کهولت سن راننده ، حضورپلیس در معابر ،   کنترل و نظارت پلیس ، نصب روشنایی معابر ، استفاده از فن آوریهای جدید و ......... از عوامل تاثیر گذار در کاهش حوادث رانندگی ناشی از خواب آلودگی راننده می باشد

كلمات كليدي

اختلالات خواب ، آزاد راه ، هوشیاری ، تصادف

 

 130صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع دارد  قیمت 38000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید


بررسی علل و عوامل موثر در قاچاق مواد مخدر در استان اصفهان

دسته بندی: حقوق, نظامی
1721 بازدید

امروزه پديده قاچاق مواد مخدر امري بين‌المللي است که اکثر جوامع با آن درگير هستند و به عبارتي اين جرم مرزهاي بين‌المللي را در ربوده و باعث تشکيل باندهاي سازماني و فراملي شده است بنابراين با توجه به اهميت اين موضوع پژوهش حاضر به بررسي علل و عوامل موثر در قاچاق مواد مخدر در استان اصفهان پرداخته است. اين پژوهش از نوع کاربردي بوده و براي اجراي آن از روش توصيفي- همبستگي استفاده شد است. به منظور گردآوري داده¬ها از پرسش¬نامه محقق ساخته استفاده گرديده است. پرسشنامه‌هاي محقق ساخته، شامل چهار مؤلفه (وضعيت جغرافيايي، بحران‌هاي فرهنگي و خانوادگي، بحران‌هاي اجتماعي، فقر مادي و عدم توانايي برطرف کردن نيازهاي مادي) بوده است. جامعه آماري پژوهش، شامل کليه زندانيان قاچاق مواد مخدر که در زندان‌هاي شيراز به سر مي‌برند مي‌باشد؛ و نمونه آماري با استفاده از روش نمونه گيري کوکران 158 نفر برآورد گرديده است. جهت تجزيه تحليل داده¬ها در سطح آمار استنباطي از آزمون همبستگي پيرسون و رگرسيون، با استفاده از نرم افزار spss 16 انجام شد. نتايج پژوهش نشان داد که تمامي مؤلفه هاي پژوهش (وضعيت جغرافيايي، بحران‌هاي فرهنگي و خانوادگي، بحران‌هاي اجتماعي، فقر مادي و عدم توانايي برطرف کردن نيازهاي مادي) بر گرايش به قاچاق مواد مخدر تأثير گذار است و هرکدام از اين عوامل به نوبه‌ي خود و به ميزان متفاوتي بر گرايش افراد به مواد مخدر تأثير گذار بوده‌اند بنابراين جهت جلوگيري هر چه بيشتر روي آوردن جوانان به قاچاق انواع مواد مخدر بايد به اين مؤلفه‌ها توجه کرد و در جهت رفع مشکلات افراد ابتدا در اين زمينه‌ها گام برداشت سپس انتظار داشت که در کاهش قاچاق مواد مخدر تغييري حاصل گردد.
واژه هاي کليدي: عوامل- قاچاق- مواد مخدر - استان اصفهان.

 

130صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 36000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید


بررسی سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو در منطقه یک شمیرانات

دسته بندی: نظامی
2116 بازدید

بررسی سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو در منطقه یک شمیرانات

 

سرقت یکی از مهمترین جرائم علیه اموال ومالکیت اشخاص است که درجوامع بشری کم وبیش شیوع داشته وبا گذشت زمان وپیشرفت در صنعت بزهکاران نیز به اسباب وابزار کامل تر وفنی تری روی آورده اند (صبری1387ص 37) از زمانی که مالکیت خصوصی در میان بشر به رسمیت شناخته شد متعاقب آن تجاوز به اموال وتعرض به مالکیت نیز جرم تلقی شده وبرای مجازات منظور گردید.از سویی سهولت ارتکاب جرائم علیه اموال ومحسوس بودن سود حاصله از آن موجب افزایش ارتکاب این قبیل جرائم نسبت به جرائم دیگر می شود(دهقان1379ص46)از سرقت به عنوان یکی از جرائم مهم اجتماعی نام برده اند که  

زمینه را برای پیدایش انحرافات وخطرات دیگر فراهم می کند،سرقت سبب تزلزل امنیت اقتصادی و اجتماعی شده ومردم را از کار وفعالیت دلسرد می کند زیرا کوشش خود را نابود شده می بیند به همین منظور در همه جوامع آن را امری خلاف شرافت انسانی به حساب می آورند(قائمی1364ص 82)

جرم سرقت تاریخچه ای بس کهن دارد و در گذشته های دور نیز وجود داشته وتقریباً در همه جوامع امری زشت ونکوهیده تلقی می شده وبه همین منظور مجازاتهای سنگینی برای آن در نظر گرفته اند واندیشمندان هر جامعه به دنبال حل این مشکل بوده اند که چرا عده ای از افراد مرتکب سرقت می شوند وهنجارها وقواعد اجتماعی را نادیده می گیرند امروزه با پیشرفت تکنولوژی وصنعت لوازم داخل خودروسازی وتولید روز افزون آن واستفاده گسترده که مردم از این وسیله دارند همه مردم به نوعی با لوازم داخل خودرو ارتباط دارند.

 

190 صفحه فایل ورد فونت 14 منابع  دارد قیمت:19000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام کلیه کارهای تحقیقاتی و پایان نامه نظامی در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری0216647969

 

 


بررسی و تحلیل عملیات روانی علیه جوانان کشور و ارائه راهبردهای مقابله با آنها

دسته بندی: نظامی
1921 بازدید

بررسی و تحلیل عملیات روانی علیه جوانان کشور و ارائه راهبردهای مقابله با آنها

دشمن در برنامه ريزي ميان مدت و درازمدت خود با تكيه بر تخريب نسل جوان كشور سعي مي كند تا با ترويج اقسام فساد و فحشاء و سرگرم كردن آنها به امور از پيش پا افتاده ، جوانان را از پرداختن به رسالت اصلي خود بازدارد و آنها را به عناصري لاابالي ، بي تفاوت و بي اراده تبديل كند تا از جوانان به عنوان ابزاري بر عليه منافع كشور خودشان استفاده نمايد . دشمن با سوء استفاده از شرايط سني و خصوصيات روحي و رواني جوانان سعي مي كنند آنها را آلت دست خود در بازي هاي سياسي قرار داده و بر عليه آرمانهاي  ملي كشور خود بشوراند .

دشمنان جهت دستيابي به  اهداف فوق از روشهاي مختلفي از جمله تاثير گذاري بر افكار عمومي جوانان از طريق استفاده از امكانات و ابزارهاي تبليغاتي  بهره خواهند گرفت .

شایان توجه است که در هرشبانه روز، رسانه ها ،خبرگزاريها و راديو هاي وابسته به دشمنان انبوهي از اخبار را منتشر  مي نمايند . بعنوان مثال در هر شبانه روز بيش از 2460 دقيقه برنامه فارسي فقط از راديوهاي بيگانه در فضاي كشورمان پخش مي شود .  با توجه به محتواي برنامه ها و سابقه دست اندركاران آنها، هيچكدام دوست و حامي منافع ملت ايران محسوب  نمي شوند و قصد تضعیف نظام اسلامی را از طریق سست کردن اعتقادات و ارزشهای قشر جوان دارند. زیرا که جوانان، همواره مهمترین نقش را در توسعه پایدار یک کشور دارند .

رسانه‌هاي غربي با دست يازييدن به ظرايف تهيه، تنظيم ونشر خبر و ديگر عوامل نشر انديشه‌ شفاهي از جمله گزارش، مصاحبه و... در تلاشند تا در ميان جوانان ايران اسلامي جايگاهي مناسب براي خود ايجاد كنند و در دراز مدت با تاثيرات خود بر قشر جوان مايه دلسردي آنان را در خصوص دين و كشور مهيا نمايند.

از طرف دیگر، از آنجايي كه مقاصدی كه اين دستگاه هاي سخن پراكني و خبرگزاريها تعقيب مي كنند و همچنين اهداف تبليغي آنها، بخصوص در زمينه امور جوانان، تا كنون مورد مطالعه دقيق واقع نشده است ؛ در واقع، این موضوع مسئله ای است که در اين پژوهش برآنيم به رفع آن مبادرت ورزیم.

 

150 صفحه بهمراه پیوست ها و آمار. فایل ورد منابع دارد قیمت:17000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 


بررسی راههای تعامل پلیس با جوانان در راستای پیشگیری از جرائم خیابانی

دسته بندی: نظامی
1914 بازدید

بررسی راههای تعامل پلیس با جوانان در راستای پیشگیری از جرائم خیابانی ( منطقه نوزده تهران بزرگ )

 

چکیده

    انسان، به خاطر وضعیت جسمی و روحی و بی تجربگی آمادگی هر کاری را دارد و حتی آنان که با فکر و اندیشه و راهنمایی دیگران دست به کاری می زنند، ممکن است از روی کنجکاوی به راه های خلاف کشیده شود و در چنین حال و اوضاعی زمینه برای جرم، انحراف و گناه فراهم می شود و آنان ناخواسته در لبه پرتگاه سقوط و جرم قرار می گیرند.  نقش کانون خانواده و آموزش و پرورش به عنوان یک هسته اولیه اجتماعی در سال های اول زندگی انساناست. و با بررسی علل ارتکاب جرم و تحقیق پلیس در این مورد می توان با ایجاد مراکز مشاوره و... ، همچنین با آموزش مسائل دینی و اسلامی به عنوان یک مورد اجتماعی که برای خانواده اهمیت زیادی قائل است و مفهوم وسیعی را تعریف می کند،در مرحله مهم تربیت کودکان و فرزندان در کاهش جرم نقش موثری داشته باشند. یکي دیگر از راه هاي مهم کاهش جرايم توجه به مسائل فرهنگي است، که یکی از این راهکارها توجه به مسائل و نیاز جوانان بخصوص ورزش و تربیت بدنی براي کاهش جرايم است. با آموزش مجریان و مددکاران برای نحوه برخورد با یک مجرم می توان تا حدودی حتی  با نحوه کاربرد جملات مناسب در کاهش جرم  مثل اعتیاد نقش مثبت داشت باشد.

 

کلمات کلیدی: کاهش جرم، پلیس، دین اسلام، آموزش

 

 

 66 صفحه فونت 14 فایل ورد منابع  فارسی دارد قیمت: 9500تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 


مشکلات امنیت فرهنگی توریسم در شهر اصفهان و تاثیر نیروی انتظامی در این زمینه

1899 بازدید

موانع و مشکلات امنیت فرهنگی توریسم در شهر اصفهان و تاثیر نیروی انتظامی در این زمینه

 چكيده

اين پژوهش با هدف بررسي موانع و مشكلات امنیت فرهنگي توريسم در شهر اصفهان انجام گرفته است و بدين منظور نقش  وتاثیرابعاد پنج گانه :باورها و اعتقادات مذهبي مردم، آداب و رسوم رايج در بين مردم، اطلاع رساني و تبليغات، سرمايه گذاري هاي اقتصادي در بخش توريسم، نيروي انساني مجرب و ماهر برامنیت توريسم در شهر اصفهان مورد بررسي قرار گرفت. روش تحقيق در اين پژوهش توصيفي از نوع پيمايشي بود. جامعه آماري تحقيق را كليه راهنمايان تور عضو انجمن راهنمايان به تعداد 120 نفر تشكيل داد كه به دليل محدوديت جامعه آماري، كل آن به عنوان نمونه تحقيق انتخاب شد. ابزار گردآوري اطلاعات پژوهش، پرسشنامه محقق ساخته شامل دو بخش بود. بخش اول ويژگي هاي جمعيت شناختي آزمودنيها شامل (سن، جنس،تاهل، تحصيلات، سابقه خدمت) و بخش دوم شامل 50 سوال بسته در مورد متغيرهاي اصلي تحقيق بود كه اعتبار آن براساس آلفاي كرونباخ 91/0 بدست آمد. تجزيه و تحليل نتايج تحقيق با استفاده از آمار توصيفي در سطح (جداول، فراواني، انحراف معيار و ميانگين) نشان داد كه تعصب درباورهاو اعتقادات مذهبي مردم (با ميانگين22/3)، آداب رسوم رايج در بين مردم(با ميانگين 66/3)، ضعف اطلاع رساني و تبليغات (با ميانگين 81/3) و ضعف سرمايه گذاري هاي اقتصادي( با ميانگين 64/3) و ضعف نيروي انساني(با ميانگين 52/3) بيش از سطح متوسط در بروز مشكلات و موانع امنیت فرهنگی توريسم موثر بودند.

 

كليد واژه : توريسم، آداب و رسوم، اطلاع رساني، تبليغات، نيروي انساني

 16صفحه فایل ورد منابع فارسی و انگلیسی دارد قیمت:3500تومان

  

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

ید


بیو تروریسم در پدافند غیر عامل

دسته بندی: نظامی
10713 بازدید

چکیده:

بشر همواره در طول تاریخ از تکنولوژی دست یافته خویش جهت مقاصد شوم و منفعت طلبانه در جهت کشتار و نابودی انسان های بی گناه استفاده نموده است. پیشرفت های اخیر منجر به آن گردیده است که عوامل میکروبی و توکسین های بیولوژیکی به سلاحی مهلک تبدیل شده و حیات و سلامتی بشر را تهدید نماید. بیوتروریسم و توان بالقوه آن برای تخریب و کشتار دسته جمعی از موضوعاتی است که بطور فزاینده ای توجه جهانیان را به خود معطوف داشته است. زیرا بطور همزمان دو مقوله امنیت ملی و سلامت عمومی را به مخاطره می اندازد.

هدف پژوهش حاضر این است که نشان دهد، چگونه می توان از پدافند غیر عامل به عنوان شاخصی جهت مقابله با تهدیدات بیوتروریستی استفاده نمود. لازم به ذکر است که روش مورد استفاده در این پایان نامه توصیفی – تحلیلی می باشد. نتایج تحقیق نشان می دهد،  با توجه به گسترش تکنولوژی جهت تولید آسان و انتشار عوامل بیولوژیک، آگاهی و آمادگی در برابر این حملات برای نیروهای امنیتی کشور، نهادهای بهداشتی، کارخانه های های تولید کننده مواد غذایی، نهادهای خدماتی به شهروندان، اداره گمرک و .. از الزامات  می باشد.

 

160 صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع دارد قیمت 21000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال،مقاله و پایان نامه نظامی در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 


پليس محلی و نقش آن در پيشگيری از وقوع جرم

دسته بندی: حقوق, نظامی
11196 بازدید

چكيده:
پليس محله كه در راستاي طرح چشم انداز ۲۰ ساله و تصويب ماده ۱۲۲ قانون برنامه چهارم
توسعه اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي مطرح شد به زعم پژوهشگر نقش بسيار مهمي در پيشگيري از
وقوع جرايم دارد و در اين راستا نگارنده رساله خويش را با عنوان پليس محلي و نقش آن در
پيشگيري از وقوع جرم انتخاب و آن را به دو بخش ، اول مباني تئوريك و نظري نقش پليس در
پيشگيري اعم از اهميت و ضرورت پيشگيري از وقوع جرم و بررسي رابطه ضرورت پيشگيري و
نقش پليس و در اين باره همكاري مردم با پليس در ايجاد امنيت محله ، به مناسبت هاي زماني و
مكانهاي مستعد جرم و نيزبررسي سياست جنايي مشاركتي در دو قالب مشاركت مردم و جامعه مدني
در امر پيشگيري و مدل هاي مشاركت آنها در سياست جنايي مقنن را تحليل و در پايان جايگاه و
شأن پليس علي الخصوص پليس محلي را در امر پيشگيري به لحاظ تئوريك و راهكارهاي خاص
وبا نگاهي اجمالي به تاريخچه آن بررسي مي گردد .
در بخش دوم محقق جلوه هاي پليس محله ونيروهاي آن رادر قالب سازماندهي و كنترل از
طريق سازمانهايي چون شوراي امنيت كشور – مركز انتظام (معاونت انتظامي ناجا)و شركتهاي
خدمات حفاظتي و مراقبتي و تعامل آنها با نيرو هاي پليس محلي و همچنين بررسي نوع ، ميزان و
ضوابط عملكرد آنها و بررسي مصاديق پليس محلي در قالبهاي سرشيفت ، گشتي و ايستاده و ...
پرداخته و از طريق مصاحبه و پرسشنامه و مراجعه به سازمانهاي عالي و ناظر بر عملكرد پليس محله
به آمارهاي مهمي در زمينه هاي مختلف پيشگيري از جرم و رابطه آن با حضور و عملكرد پليس
محله دست يافته است و سرانجام نتيجه گيري هاي پژوهش راارائه خواهد كرد .

 


185صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد قیمت 39900 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال و پایان نامه علوم نظامی و انتظامی  در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693


بررسی گفتمان امنيت محور در تدابير پيشگيرانه پليسی

دسته بندی: حقوق, نظامی
2232 بازدید

همواره آنچه بشر به عنوان تدابير پيشگيرانه از طريق نظام عدالت كيفري بطور عام و پليس بطور خاص با آن مواجه شده است، تدابير واكنشي و كيفري بوده است. در قرون اخير ناكارآمـدي ايـنتدابير از يك سو و نقض فاحش حقوق شهروندان در اعمال اين تدابير از سـوي ديگـر ضـرورتاعمال اين تدابير را در شاكله هاي مدني تر و اجتماعي تر ايجاب مي كرد. لذا اين نگرش به تغيير رويكرد پليس از امنيت محور به شهروندمدار منتهي گرديد. اما آنچه در قالـب بـرون داد عملكـردپليس در راستاي تدابير پيشگيرانه مي توان مشاهده كرد، همان تدابير سركوبگر و ارعابي است كـهبا ظاهري شهروندمدار در چهارچوب نظام عدالت كيفري، نهادينه گرديده است. به نظر مـي رسـدزمان آن رسيده رويكرد شهروندمدار در تدابير پيشگيرانه پليسي بر رويكرد امنيت محور تفوق پيدا كند. پايان نامه حاضر مي كوشد تا از طريق تعيين مؤلفه هاي هـر دو رويكـرد و تشـريح مـدلهايپيشگيري پليسي آنها را مورد آسيب شناسي قرار داده و چالشـهاي پيرامـون پيشـگيري پليسـي درقوانين ايران را مورد تحليل و بررسي قرار دهد.

واژگان كليدي: مدلهاي پليس پيشگيري، رويكرد امنيت محور، رويكرد شـهروندمدار، نهادهـايپيشگيري، قوانين ايران
172صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع دارد  قیمت 38000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال و پایان نامه حقوق در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693


تاثیر اشغال افغانستان و عراق بر قدرت بین المللی ایالات متحده آمریکا

دسته بندی: علوم سیاسی, نظامی
1581 بازدید

ایالات متحده در صدد تسلط بر خاورمیانه و دستیابی به منافع خود و کاهش نقش سایر قدرت ها در این منطقه می باشد. علاوه بر این ها، بیم ائتلاف، میان قدرت های منطقه ای با قدرت های فرامنطقه ای برای مقابله با آمریکا وجود دارد. در نتیجه با توجه به اهمیت این منطقه از دیدگاه ایالات متحده، شاید بیشتر به ماهیت عملکرد و سیاست های آمریکا در منطقه پی ببریم.
در چنین بافتی، حمله آمریکا به افغانستان، حضور فعال نیروهای آمریکایی در منطقه، خودداری آمریکا از امضاء توافقات هسته ای جهان و خروج یکطرفه از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک میان آمریکا و روسیه، مجموعا این ایده را که هدف آمریکا در منطقه سلطه طلبی و کسب، حفظ و افزایش قدرت خویش است را تقویت نموده و از همین رو با سخنرانی بوش در کنگره آمریکا و اعلام تهدیدات زنجیره ای علیه کشورهای منطقه با عنوان محور شرارت، قبل از آنکه یک نطق سالیانه و یا موضع گیری انتخاباتی باشد، به مثابه فراهم آوردن زمینه گفتمانی، جهت گیری جدید سیاست خارجی آمریکا برای ایجاد خاورمیانه بزرگ با لحاظ منافع ملی آمریکا در منطقه قلمداد شد. از همین رو، به علت یکجانبه گرایی از سوی دولتمردان نو محافظه کار آمریکا، در ائتلاف جهانی در مبارزه با تروریسم به رهبری ایالات متحده که به دلیل واقعه 11 سپتامبر به وجود آمده بود، شکاف ایجاد شده و چالش میان قرائت آمریکایی و غیر آمریکایی از نظم نوین جهانی را شدیدتر ساخت.
آمریکا برای دستیابی به این نظم نوین، در پی تاثیر گذاری بر حکومت های یاغی در منطقه و تابع کردن آنها در بازی مورد علاقه خود برآمد و طرح خاورمیانه بزرگ را مطرح کرد. در ابتدا افغانستان را اشغال کرد و سپس مبادرت به اشغال عراق نمود.

 

 

227صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع دارد قیمت 46000 تومان 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال و پایان نامه علوم سیاسی در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693
تماس با ما
کد تماس با ما