اصول حاکمیت و سیاست خارجی هخامنشیان

دسته بندی: تاریخ
2557 بازدید

چکیده
علل موّفّقیّت و ظهور قدرتمندانه‏ ی یک دولت و یا افول و عدم توفیق آن رابطه‏ ای مستقیم با نحوه‏ی کشورداری و اجرای سیاست خارجی آن حکومت دارد. فلذا آشنایی با اسلوب‏ های مختلف کشور داری و رعایت اصول این فنّ مهمّ و حیاتی توسّط حکومت‏های مختلف در گذشته و حال می‏تواند راهگشای خوبی برای تحقّق اهداف ملّی و منافع یک سرزمین یا دولت باشد، به ویژه اتّخاذ سیاست خارجی مناسب و منسجم که یکی از عوامل اصلی ثبات و دوام کشورها در صحنه‏ی بین‏المللی به شمار می‏رود. یکی از نمونه‏های بارز این حکومت‏ها که بررسی چگونگی به قدرت رسیدن، اوج‏گیری و در نهایت افول آن نشانگر تأثیر انکارنشدنی نحوه‎‏ی کشورداری و اجرای سیاست خارجی آن است، امپراتوری بزرگ هخامنشی است. هخامنشیان دوّمین سلسله‏ی پادشاهی ایران است که پس از زوال حکومت مادها، به وسیله‏ی کوروش هخامنشی به سال 550 ق.م بنیان‏گذاری شد و به مدّت 220 سال به حیات خویش ادامه داد. هخامنشیان در دوران اوّلیّه‏ی سلطنت خود و به دست پادشاهان موفّق و کارآمدی چون کوروش و داریوش اوّل به دستاوردهای گران‏بهایی در ابعاد گوناگون دست یافتند و به ویژه اصول کشورداری و سیاست خارجی موفّق آن قابل تأمّل است. آن‏ها با پایه‏گذاری اصل تسامح و مدارا با ملل مغلوب و همزیستی مسالمت‏آمیز و احترام متقابل به ملل مختلف و ادیان و مذاهب گوناگون در عرصه‏ی بین‏المللی انقلابی بزرگ در سیاست به وجود آوردند و با طرز تفکّر منطقی و تشکیلات منظّم کشوری و لشکری خود یکی از شکوفاترین تمدّن‏های بشری را به جهان عرضه کردند. لذا در این نوشتار به اصول کشورداری و سیاست خارجی هخامنشیان در دوره‏ی حکمرانی کوروش، کمبوجیه و داریوش اوّل پرداخته شده است.
واژه‎های کلیدی: کشورداری، سیاست خارجی، هخامنشیان، کوروش، کمبوجیه، داریوش .

 

 

165صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 33000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال مقاله و پایان نامه تاریخ در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 


بررسی علل و زمينه های گرايش به تشيع در دوران آغازين صفوی

دسته بندی: تاریخ
2142 بازدید

چكيده
پس از سقوط دولت ساساني و تغيير دين مردم ايران از زرتشتي به اسلام ، نگرش‌هاي مختلفي از سوي مردم كشور مغلوب نسبت به مذاهب و گرايش‌هاي مختلف موجود در اين دين پديدار گرديد. در مجموع مذهب تشيع با توجه به ديد بازترنسبت به جامعه ، قبول نمودن بسياري از آداب و سنن باستاني جامعه ايراني و شباهت داشتن بسياري از عقايد موجود در اين مذهب با دين زرتشت از اقبال بيشتري برخوردار شده و بدين ترتيب به مرور قسمت بزرگي از جامعه ايراني را دربر گرفت.
در اوايل قرن دهم هجري قمري خاندان صفوي با تكيه بر اين مذهب اقدام به تشكيل اولين دولت ملي در ايران نموده و به تقابل با دو حكومت سني مذهب در دوسوي خود ( عثماني و ازبك ) پرداختند. صفويان از آنجا كه خود را فرستاده از طرف خداوند مي دانستند براي رسيدن به مقصود خودتلاش كردند. گروهی از علما نيز كه با به وجود آمدن اين دولت بارقه اميدي براي رسيدن به مقصود و تثبیت موقعیت شیعه در ايران مشروعيتي كه حكومت تنها به بركت آن مي توانست پابرجا باشد ، به ياري اين حكومت پرداختند ، صفويان نيز تنها براساس برداشت خود از دين و مذهب عمل نمودند. آنان با بهره گرفتن از تجربيات فراواني كه توسط نهضت‌هاي شيعي قبل فراهم گرديده بود توانستند به راحتي به اهداف خود دست يابند.
اين دولت در راستای مقابله با دشمنان داخلی و خارجی خود و ایجاد انسجام در میان ایرانیان از تشيع به عنوان يكی از عوامل تقويت كننده مليت ايراني بهره برد ، تشیعی که به اعتقاد بسیاری مختص حکومت صفوی بود که با آمیزه‌های واقعی شیعیان نیز در تضاد بوده است. این عمل در مناطقی از کشور شکاف‌هاي نسبتا خطرناكي ناشي از تركيب مذهب و قوميت در جامعه‌اي كه با هم در تضاد شديد بودند در پی داشت.
كليد واژه :
تشيع ، تسنن ، ملت ، ايران ، مشروعيت ، حكومت ، صفويان ، شاه اسماعيل اول ، شاه طهماسب اول هويت ملی ، علما.

 


 

120صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 21000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال مقاله و پایان نامه تاریخ در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 


رخداد های تاريخی آلمان و فرانسه در قرن نوزدهم

دسته بندی: تاریخ
1852 بازدید

رویدادهای تاریخی در هر مقطع زمانی در بستری از اندیشه ها ونگرش های حاکم بر ساختارهای عقیدتی و فکری جوامع رخ می دهند.بدون تردید آنچه یک ملت را به سمت اهداف سیاستمدارانش متمایل می سازد تنها در سایه ابزار های قدرت حاکمان و دولت ها امکان پذیر نمی باشد بلکه تفکرات و اندیشه های برگرفته شده از روشنفکران و نظریه پردازان وتزریق این اهداف وآمال به بدنه ی فرهیخته ی جامعه وسپس اقشار عادی مردم در این امر تأثیر بسزایی داشته و خواهد داشت. اگر چه این امر در بسیاری از مواردآنچنان با گذشت زمان در ملل نهادینه می گرد که در نگاه نخست قابل تشخیص نمی باشد.
از اینرو برای بررسی دقیق تر و تحلیل کاربردی تر تحولات سیاسی کشور ها ناگزیر هستیم نگاهی به درون مایه های فکری و فلسفی حاکم بر آن سده و حتی به سده های پیشین نمود.
به همین دلیل در این پژوهش تلاش شده است تا ضمن بررسی جریان های فلسفی حاکم بر قرن نوزدهم، تأثیر این نظام های فکری را بر عملکرد سیاسی دو کشور فرانسه و آلمان به عنوان بازیگران اصلی صحنه ی سیاست در قرن نوزدهم ارزیابی نمود و تأثیر این تحولات فکری را بر شکل گیری رویداد های تاریخی این دوران به تصویر کشاند.روش مورد استفاده در این پژوهش مطالعه ی کتابخانه ای بوده است وتا حد امکان از تمامی منابع و کتاب های ارزشمند در این راستا بهره برده شده است.

 

 

230صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 33000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال مقاله و پایان نامه تاریخ در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 


بررسی تطبیقی آموزه های مانوی با مسیحیت در عصر ساسانی

دسته بندی: تاریخ
1997 بازدید

دین مانوی آئینی عرفانی و ترکیبی از ادیان مسیحیت، زرتشتی و گنوسی بود که در ایران بنیان گذاشته شد. در این دین از مسیحیت «مسیح منجی» وارد شده است و از دین زرتشتی «اعتقاد به دوگانه به نیکی وبدی» و از دین بودایی «ورود اصول تناسخ» و دیگر آئین چون مهر و گنوسی نیز در عملکرد آنان تأثیر گذار بود. مسیحیت که از سمت غرب به ایران راه پیدا نمود در همه جای شاهنشاهی ساسانی مراکز اسقف نشین دایر کرد و مسیحیت به سرعت در ایران ریشه دوانید. مسیحیت آمیزه ای از تأثیرات یونانی، رومی و یهودی بود. مسیحیت از بعضی ادیان دیگر همچون مهرپرستی و زروانی و گنوسی تأثیر گرفته است که در تعالیم و عملکرد پیروان مسیحی به وضوح دیده می شود. آنچه مانویت را مخصوصأ با آیین مسیح نزدیک می نماید ارتباط مانی است با مذاهب گنوسی مسیحی که باعث گردید بسیاری از آموزشها و عملکرد مانویان از مسیحیت تأثیر گذار باشد. و علت تأثیر گذاری مانویت از مسیحیت این بود که مانی خود را همان فارقلیط معرفی نمود که مسیح به آمدنش بشارت داده بود، و شباهت تعالیم مانی و مسیح سبب گردید که بعضی از مسیحیان به مانویت تمایل نشان دهند. عملکرد پیروان مانویت بر اساس آثار باقیمانده از آنها نشان می دهد که مانی به خوبی از آئین مسیح خبر داشته و بسیاری از تعالیم مسیح را در دین خود گنجانده است. به طور کلی تأثیر مانویت از مسیحیت در مسائل اعتقادی و عملکرد پیروانشان در زندگی اجتماعی به مراتب بیشتر بوده است. این پژوهش با توجه به ماهیت نظری آن توصیفی و تحلیلی و بر اساس متدهای متداول در علوم انسانی و مطالعات تاریخی به شیوه جمع آوری داده ها انجام گرفته این پژوهش می تواند جنبه های مبهم مانویت و مسیحیت و تأثیرات این دو آیین را تبیین نماید.
کلید واژه : تعالیم ، عقاید ، مانوی ، مسیحی ، ساسانیان .

 

 

220صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 33000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال مقاله و پایان نامه تاریخ در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 


فتوحات مغولان و سیری در تقسیمات کشوری ایران در زمان حکومت مغول ها

دسته بندی: تاریخ
2197 بازدید

تقسیمات مملکتی ، یکی از مهمترین ابزار حکومت ها برای اداره کشور تحت فرمانشان است ، از اینرو همیشه دارای اهمیت ویژه ای بوده است . این تقسیمات در ایران ، نیز از مدتها قبل از ورود مغولان شکل گرفت و همچنان در حال دگرگونی بود . با بررسی تاریخ ایران اهمیت و اهدافی که در شکل گیری این تقسیمات نقش داشته اند برای ما روشن می شود؛ اما بررسی این تقسیمات هنگامی اهمیت بشتری پیدا می کند ، که ما شاهد وقوع یورش از بیرون مرزها محدوده تحت سیطره حکومتی باشیم و هنگامی که این نیروی بیگانه در کشور استقرار یابد ، برای اینکه بتواند بر آن سرزمین حکمرانی نماید ؛ به ناگزیر دست به تغییراتی خواهد زد ، که ایران دوره مغول نیز با یک چنین شرایطی روبرو بود. هنگامی که مغولان به ایران حمله و آنجا را فتح کردند، ویرانی و کشتار زیادی را نیز انجام دادند،در نتیجه این شدت خشونت آنها در کشتار مردم وتخریب شهرها ، ساختار اجتماعی و اقتصادی مناطق مورد هجوم را دچار گسست شده و نابسامانیهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی چشمگیری را پدید آورد. از آغاز حملات مغولان تا روی کار آمدن هلاکو مهمترین حاکمان مغول ،شحنه هایی بودند که بر شهرهای فتح شده گماشته می شدند . اما هنگامیکه هلاکو به ایران آمد، مغولان رسما در ایران به حکمرانی پرداختند و شیوه حکومت داری خود را در ایران پیاده نمودند. آنها در ابتدا مراغه و سپس تبریز وسلطانیه را به پایتختی برگزیدند . هنگامی نیز که استقرار پیدا کردند ،در وهله اول بر اساس شرایط اقتصادی وسیاسی ، تقسیمات جدیدی را در مناطق فتح شده پیاده نمودند ؛ که طی آن بعضی از ایالات ایران به تومان هایی تقسیم شدند، اما این تومانها از لحاظ تقسیمات کشوری تنها در ایالات آذربایجان و عراق عجم شکل گرفت؛ که طی آن هر کدام از این ایالات به چندین تومان تقسیم شدند.
در این پژوهش نیز علاوه بر گذری بر فتوحات مغولان و سیری در تقسیمات کشوری ایران به چگونگی شکل گیری تومان ها ، اوضاع سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی تومان ها به صورت جداگانه پرداخته خواهد شد.

کلید واژه : ایران ، مغولان ،ایالات

 

 

110صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 33000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال مقاله و پایان نامه تاریخ در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 


نقش ارتش در دولـت دکتر مصـدق

دسته بندی: تاریخ
1672 بازدید

هدف پژوهش حاضر آشنايي با مواضع و عملكرد نيرو هاي نظامي و انتظامي (به طوركلي ارتش) در قبال دولت دکتر محمد مصدق و تأثير آن در كودتاي 28 مرداد 1332 مي باشد. دكتر مصدق فردي ميهن پرست و مشـروطه خواه بود و خواستـار اين بود كه شاه تنهـا در كشــور سلطنت كند و نه حـكومت. امـا بعد از مخالفت هايي كه بين شاه و دكتر مصدق صورت گرفته شاه در صدد بركناري مصدق برآمد و در اين راستا شاه توانست از افسران تصفيه شده استفاده كند و عليه دكتر مصدق وارد عمل شد. دكتر مصدق با تصدي پست وزارت جنگ و تبديل آن به وزارت دفاع ملي تا حدودي توانست بر سلطه شاه بر ارتش جلوگيري كند اما به دليل وابستگي فرماندهان به شاه در اين راه موفق نبود. ولي در فرآيند شكل گيري كودتا، سرانجام شاه دستور بركناري دكتر مصدق را از نخست وزيري صادر كرد. به طور كلي كودتاي 28 مرداد حاصل هم انديشي دولت آمريكا و انگلستان؛ همكاري نزديك با افسران تصفيه شده ارتش و ارتباط مستقيم با افسران طرفدار دربار و شاه بود و این ائتلاف زمینه ساز کودتا و سرنگونی دولت دکتر محمد مصدق بود.

كليد واژه
مصدق، ارتش، شاه،

 

 

130صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد قیمت 33000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال مقاله و پایان نامه تاریخ در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 

 


تأثیر تأسیس دانشگاه بر نظام آموزش عالی در عصر رضاشاه

دسته بندی: تاریخ
2412 بازدید

چکیده
با تاسیس دولت پهلوی توسط رضا شاه توجه به توسعه و نشر فرهنگ از جمله سیاست های دستگاه دولتی قرار گرفت. بی شک اندیشه ترقی و توسعه فرهنگی را بایستی از عصر عباس میرزا دانست ولی اجل مهلت نداد و قرعه فال به نام میرزا تقی خان امیر کبیر زده شد. وی با درایت تمام دارالفنون را به واسطه نشر افکار و عقاید مترقی و توسعه صنعت دایر نمود. فرهیختگان این موسسه که در واقع دانشگاه زمان خود بودند، توانستند سکان دار کشتی صنعت ، ادب، و هنر کشور شوند. فروغ اندیشه تقی خانی با قتل وی فرو نشست و اندک اندک شبیه سوسوی چراغی شد که فتیله آن را رضا شاه با تاسیس دانشگاه تهران بالا کشید. بی تردید هدف از تاسیس دانشگاه آن هم با چنان اندیشه ترقی و توسعه ایران را در ردیف کشورهای حامی علم و اندیشه قرار داد. دانشگاهی که می توانست با جذب بهترین استادان گردان فرهیخته ای به جامعه تحویل دهد.دانشگاهی که در سال 1313 و با هدف تعلیم و تربیت به بزرگان قوم دایر گردید و همچنین برای کسانی که جدای از شش سال تحصیلات ابتدایی و همچنین شش سال تحصیلات متوسطه قادر به ادامه تحصیل بودند. دارای شش دانشکده فنی و مهندسی – ادبیات و فلسفه و علوم تربیتی- حقوق و علوم سیاسی- پزشکی و شعب و فروع آن – علوم طبیعی و ریاضی یا علوم معقول و منقول که توسط یک فرانسوی به نام موسیو گدار در زمین های جلالیه به مساحت 20 هکتار بنا گردید.

 

 

 

195صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع و پاورقی دارد  قیمت 32000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال،مقاله و پایان نامه تاریخ  در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 


تأثیر اصلاحات ارضی بر ساختار اجتماعی ایران

دسته بندی: تاریخ
2887 بازدید

چکیده
برنامه اصلاحات ارضی که قانون آن در اوایل دهه چهل خورشیدی در ایران اجرا شد. تغییرات شگرفی در ساختار اجتماعی و اقتصادی روستاهای ایران پدید آورد و نظام دیرپای زمین داری دگرگون شد. در سال 1341، حکومت محمدرضا پهلوی به منظور انجام اصلاحات ارضی دست به اجرای برنامه ای زد که هدف از آن رسیدن به نتایج اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مهم برای روستائیان بود. تقسیم اراضی که در سه مرحله جداگانه و در طول ده سال صورت گرفت نظام کشاورزی ایران را که مشخصه آن وجود مناسبات فئودالی میان مالکان غیابی و زارعان سهم بر بود، تغییر داد و تقریباً نیمی از خانواده های روستایی را مالک دست کم قطعه زمین کوچکی ساخت اصلاحات ارضی در ایران از سویی بخش کثیری از دهقانان را از ستم ارباب رهانید و از سویی دیگر، با حذف مدیریت تولید زراعی و کشاندن سرمایه ها از روستا به شهر، افول تولید کشاورزی و مهاجرت به شهرها را باعث گردید.
اصلاحات ارضی نه فقط به دلیل تغییرات جامعه شناختی ای که در کشور به وجود آورد، بلکه از منظر تغییرات سیاسی از اهمیت بسیاری در تاریخ معاصر ایران برخوردار است. این تغییرات که در سال های دهه 1340 به صورت تضعیف نیروهای سیاسی فعال در دهه پیشین و همچنین وابستگی بیش از پیش مالکان بزرگ به دولت رخ نمود، در سال های دهه 1350 و با بروز مشکلات جدی در پیشبرد این برنامه که در عین حال با افزایش آگاهی روستائیان نسبت به موقعیت فرودست اجتماعی خویش و افت تولید کشاورزی و جابجایی های کلان جمعیتی همراه بود، زمینه برآمدن نیروهای سیاسی جدیدی را در صحنه سیاسی کشور فراهم کرد. نیروهایی که مستقیم و غیر مستقیم در تغییر انقلابی اوضاع کشور در سال 1357 دخیل بودند. ارزیابی اوضاع ایران در آستانه اصلاحات ارضی و همچنین نتایج اجتماعی، اقتصادی و سیاسی این برنامه از مضامین اصلی بحث می باشد.

 

172صفحه فایل ورد (Word) فونت 14 منابع  دارد  قیمت 41000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

انجام پروپوزال،مقاله و پایان نامه تاریخ  در کوتاهترین زمان با موضوعات خاص شما. منتظر تماس شما هستیم

از ساعت 11 الی 19 روزهای کاری02166479693

 


بررسی وضعیت زنان در دوران قاجار ( فتحعلی شاه قاجار )

دسته بندی: تاریخ
1982 بازدید

گوشه هايی از تاريخ اجتماعی ايران بررسی كوتاه درباره وضع زنان در دوران قاجار ( فتحعلی شاه قاجار )

 

در دورة قاجاريه ، زنان آهسته آهسته به راهي مي رفتند كه بتوانند تا حدي از آزادي هاي فردي و اجتماعي برخوردار شوند . سختگيري و تعصب در اين دوران مانند زمان صفويه نبود و رفت و آمد اروپاييان و مسافرت ايرانيان به خارج از كشور موجب شد تا فكر آزادي زن در ذهن مردم ترقيخواه ايران راه يابد پيش بيني حاجي پيرزاده در سفرنامه خودش قابل توجه است كه گفته بود مدتي نخواهد گذشت كه زير اين درختان نارون ، زنان با مردان مي نشينند و چاي مي نوشند و ديگر حجاب و پرده اي در كار نخواهد بود . با اين حال و با وجود كاسته شدن از تعصبات و حدود و قيود كهن ، زنان راه درازي در پيش داشتند تا بتوانند موجوديت خود را به عنوان يك انسان به جامعه ثابت كنند ، زيرا آنچه كه از مطالعه تاريخ دورة قاجر دستگير ما مي شود اين است كه در زمان حكومت اين سلسله نيز ، بهترين مكان زن را گوشة خانه و حرمسرا مي دانستند ، محدوديت هاي رفت و آمد زنان در كوچه و بازار و رعايت شديد حجاب براي اين طبقه ، همچنان پابرجا بود و رعايت نكردن آن گناهي بزرگ به شمار مي آمد .

 

 48صفحه فونت 16 فایل ورد منابع  دارد  قیمت: 4800تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید


ريشه يابی علل ناكامي اصلاحات و نوسازی سياسی در ايران عصر قاجاريه

دسته بندی: تاریخ
2034 بازدید

ريشه يابی علل ناكامی اصلاحات و نوسازی سياسی در ايران عصر قاجاريه

چگونه قاجارها موفق شدندنزديك به يك قرن و نيم حكومت نمايند؟ و چگونه توانستند داراي طولانترين مدت حكومت در ايران پس از اسلام باشند. ايا مردم ايران متوجه فساد در دستگاه حكومتي نشده بودند؟

اما واقعيت آنست كه مخالفتها فقط در دو دهه آخر عمر اين سلسله صورت گرفت و اساساً فكر مخالفت و اعتراض مطرح نبوده. و توجه به اينكه قاجارها نه كشور داري مي كردند. نه به فكر عمران و آباداني بودند ، نه صفات شخصي خوب داشتند، نه ارتش مرتبي و نه از يك ماشين اجرائي كارا و اقتصاد توانمند برخوردار بودند ، نه محبوبيت سياسي و يا حتي وجهه ديني داشتند ، چگونه توانستند نزديك به يك قرن نيم حكومت نمايند؟

اولين درخشش سر سلسله قاجاريه يكپارچه كردن ايران بودن كه عملاً از دست رفته بود آغا محمد خان كه رئيس يك قبيله بود مردي جنگجو ، نترس ، خستگي ناپذير و جاه طلب بود و سبك زندگيش قبل و بعد از پادشاهي تفاوت چنداني نكرد، وي مردي كاردان ، با لياقت و مدبر بود و سرزميني را كه پريشان و گرفتار ملوك و الطوايف بود امن كرده و جهانيان را از پيشرفت هاي خود خيره ساخت مهم ترين ويژگي آغامحمدخان نظامي گري او بوده و در يك كلامي مي توان گفت وي بيست سال جنگ و لشكر كشي بي وقفه داشت و حاكميت وي به تعبير امروز در ميليتاريزم خلاصه مي شد.

 

 35صفحه فونت 14 فایل وردقیمت: 3000تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 
تماس با ما
کد تماس با ما